Diamond Epoksi Logo

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

epoksi zemin kaplama fiyatları

Epoksi zemin kaplama ev veya iş yerinizde kullanabileceğiniz dekoratif zemin kaplama işlemidir. Bu işlemler sayesinde harika bir dekorasyona sahip olmakla birlikte dayanıklı yapısı ile oldukça uzun süre kullabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere epoksi zemin kaplama fiyatlarını ve epoksi zemin kaplama kullanımının faydalarını yazacağız.

Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyat Tablosu 2019

Yukarıda yazdığımız gibi, epoksi zemin kaplama fiyatları m2 oranında değişebilmektedir. Ancak sizler için hazırladığımız tahmini epoksi zemin kaplama bir fiyat hesaplaması yapabileceğinizepoksi zemin kaplama m2 fiyat tablosunu sizler ile paylaşıyoruz :

Epoksi Zemin Kaplama Türü Kaplama Kalınlığı ( mm) Metrekare Fiyatı (Euro)
Otopark Zemin Kaplama 3 20 – 25 Euro
Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama 2,5 – 3 17 – 20 Euro
Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama 3 15 – 23 Euro
Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Zemin Kaplama 2 – 3 9 – 12 Euro
Metalik Epoksi Boya Astar + 2 Kat Boya 40 – 45 Euro
Epoksi Boya Astar + 2 Kat Boya 6 – 9 Euro

Epoksi zemin kaplama fiyatları bu etkilere göre değişebilir :

  • Malzeme Kalitesi

  • Malzeme Miktarı

  • Alanın Büyüklüğü (m2)

  • Ekibin Tecrübesi

  • Uygulama Zorluk Derecesi

  • Şuanki Zeminin Durumu

  • Gerekli İse Zemin Temizleme İşlemleri


Epoksi Zemin Kaplama Fiyat Nasıl Hesaplanır ?

zemin kaplama işlemlerine başlanmadan önce alanda kesinlikle keşif yapılması zorunludur. Bu keşif sırasında zeminin durumu ve sertliği incelenmektedir. Aynı zamanda yapılacak uygulama için bir iş planı oluşturulmaktadır. Bu iş planına uygun olarak ne kadar malzeme kullanılacağı da hesaplanmaktadır. Buna göre epoksi zemin kaplama fiyat hesaplama yapılabilmektedir. Ancak bu noktada yapılan araştırmaların dikkatli bir biçimde yapılması oldukça önemlidir. Buna ek olarak alanın metrekaresi epoksi zemin kaplama fiyat hesaplama işlemleri açısından en büyük etkendir. Metrekare arttıkça fiyatlarda indirim yapılma şansı da bulunmaktadır. Ancak bu indirim tabi ki de kullanılacak olan malzemeye bağlı olarak değişmektedir. Diamond Epoksi olarak size sunduğumuz fiyatlar ortalama fiyatlardır. Kesin epoksi zemin kaplama fiyat hesaplaması için keşif yapılması zorunludur.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Hesaplama Modülü

Diamond Epoksi olarak epoksi zemin kaplama uygulama öncesinde ortalama fiyat hesaplayarak bütçenizi değerlendirebilmeniz için yaptığımız epoksi zemin kaplama fiyatları hesaplama modülü sunuyoruz. Bu hesaplama modülünde yaptırmak istediğiniz epoksi zemin kaplama çeşidini seçtikten sonra, alanın metrekare bilgisini de belirleyebilirsiniz. Hesaplama modülü yaptığınız seçimlere göre ortalama bir epoksi zemin kaplama fiyatları sunacaktır. Ancak kesin fiyatlar için kesinlikle keşif yapılması ve bu keşif sırasında hangi epoksi zemin kaplama malzemelerinin kullanılacağını ve ne kadar malzeme gerektiğinin hesaplanması gereklidir. Bunun yanı sıra uygulamanın yapılacağı alanda başka bir zemin kaplama uygulaması var ise bu uygulamanın titizlikle kaldırılması gereklidir. Epoksi zemin kaplama uygulamaları temizlenmiş beton zemin üzerine dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır.