Diamond Epoksi Logo

Oto Servis Epoksi Zemin Kaplama

oto servis epoksi zemin kaplama, epoksi zemin oto servis, epoksi oto servis, zemin kaplama oto servis

Oto servis epoksi zemin kaplama uygulamaları artık oto servislerinde neredeyse zorunlu hale gelmiş durumda.
Epoksi zemin kaplamaları Avrupa’da her ne kadar çok alanda kullanılsa da ülkemizde bunun örneğini en çok oto servislerinde görmekteyiz.
Oto servislerinde ağır kullanım şartlarına dayanabilecek ve zemine damlayan atık oto yağının zemine işlemesine engel olacak tek zemin kaplaması epoksidir.
Epoksi kaplama kullanmanın en büyük avantajları arasında sıvı izolasyonu ve temizlik kolaylığı gelmektedir.

Oto servislerinde zemin kaplaması yaptırılırken genellikle ömürlük malzeme kullanılmak istenir bu yüzden oto servisleri tarafından en çok tercih edilen marka PPG’dir. 500 – 3000 m2 kadar kapalı alana sahip olan oto servislerinde Epoksi zemin kaplaması en geç 5 gün içerisinde uygulanmakta olup uygulama sonrası 48 saat kurumaya bırakılarak kullanıma hazır hale getirilmektedir. PPG Uygulamacısından tavsiye: Servisinizin bir kere çalışmaya başlaması ile birlikte bir daha zeminde oluşacak hatalarla uğraşacak vaktiniz veya fırsatınız olmayacaktır. Bu sebepten ötürü sırf birkaç lira ucuz olduğu için 2. Sınıf Epoksi malzemelerini tercih etmemenizi öneririz.

Oto servisleri neden epoksi zemin kaplaması tercih etmelidir?

Epoksi zemin kaplaması kayma yapmaz, uzun ömürlüdür ve temizliği kolaydır. Bu nedenle oto servisleri daima epoksi zemin kaplaması tercih etmektedir. Kaliteli bir zemin uygulaması ile oto servisi 30 yıl süre ile birdaha zemin ile ilgili bir sorun yaşamayacaktır.