Diamond Epoksi Logo

Epoksi Zemin Kaplama

seffaf epoksi masa

Epoksi masa, özel ağaçlardan alınan kütüklerin belirli bir desen halinde oyulduktan sonra dayanıklı ve estetik bir kaplama malzemesi olan epoksi ile doldurulmasından üretilmektedir. Epoksi masa yapımında şeffaf epoksi malzemeleri kullanıldığı gibi renkli metalik epoksi boyalarda tercih edilebilir.

Yaşadığımız veya çalıştığımız yerlerde zaman içerisinde mobilyalarımız aşınabilir ve kullanılmaz hale gelebilir. Bunun yanı sıra ofisimizde ya da evimizde daha farklı bir görünüm elde etmek için etkileyici ve sıra dışı görünüme sahip eşyalar da kullanabiliriz. İşte bu noktada epoksi kaplama malzemesi kullanılarak ahşaptan farklı dekoratif eşyalar tercih edilebilir. Son zamanlarda oldukça popüler olan epoksi kaplama malzemeleri ile, epoksi masa, epoksi orta sehpa, epoksi sandalye gibi mobilyalar üretilebilmektedir.

Epoksi masa yapımı profesyonel ve tecrübeli ekipler tarafından belirli hesaplamalar ve planlamalar ile yapılmalıdır. Bunun nedeni ise epoksi kaplama malzemesinin maliyetli olması ve bir işlem yapıldıktan sonra geri alınması oldukça zor bir işlem olmasıdır. Epoksi masa yapımında dikkat edilmesi gereken ilk konu planlı ve titiz çalışmaktır. Bununla birlikte ahşap masanın oyulan ya da boşluk olan bölmelerine ne kadar miktarda epoksi malzemesi kullanılacağının da önceden hesaplanması gerekir. Yanlış bir malzeme miktarı hesaplaması yapılır ise hem maliyetli hem de yanlış bir epoksi masa yapımı gerçekleşebilir.

Epoksi Masa Hangi Ağaç Türünden Yapılır ?

Özel masa ve mobilya imalatında en çok tercih edilen ağaç türü dayanıklı yapısı ve estetik görünümü ile ceviz ağaçlarıdır. Uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilen ceviz ağaçlarından yapılan masalar ofisinizde ve evinizde oldukça estetik bir görünüm sağlar. Epoksi masa yapımında ise ceviz ağacının kullanılması ve epoksi malzemesinin dayanıklı bir yapıya sahip olması ile özel üretim diğer ceviz ağacı masalardan daha uzun süre kullanılabilmektedir. Epoksi masa yapımında ağaç türüne oldukça dikkat edilmelidir. Bunun nedeni ise her ağacın renginin ve deseninin farklı olmasıdır. Özel üretim epoksi masa yaptırmadan önce kesinlikle hangi ağaç türünden istediğinizi belirtmeniz ve varsa elinizde farklı örneklerin görsellerini ekibimiz ile paylaşmanızı öneriyoruz.

Epoksi Masa Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

Alışılagelmiş mobilyaların aksine epoksi masa ve sehpa gibi mobilyalar oldukça ilgi çekici ve etkileyici bir görünüme sahiptir. Eğer ofisinize misafirleriniz sıkça geliyorsa ve sizde onları etkilemek istiyorsanız epoksi masalara bir göz atabilirsiniz. Aynı zamanda yaşadığımı alanları güzelleştirmek ve kendimizi daha iyi hissetmek için evimizde epoksi sehpaları kullanabiliriz. Evimize gelen misafirlerimizi kıskandıracak güzellikte olan epoksi masa ve epoksi sehpa ile farklı dekorasyon uygulamalarını da deneyebilme şansınız olacaktır.

Bir epoksi masa yaptırmadan önce kesinlikle çeşitli örnekleri ve uygulamaları incelemeniz oldukça faydalı olacaktır. Farklı modeller arasından en çok beğendiğinizi seçebilir ya da iki farklı modelin bir birleşimini de yaptırmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda hayalinizde bir model var ise bunu epoksi masa yapımı ekibimize iletebilirsiniz. Epoksi masa yapımı sürecine başlamadan önce masanın boyutları ve şekli belirlenmektedir. Bundan dolayı işlemlere başlamadan önce tasarım ve çizim işlemlerinin tamamıyla bitirilmiş olması gerekir. Daha fazla örnek inceleyebilmeniz ve hayalinizdeki epoksi masayı bulabilmeniz için size özel hazırladığımız keyifle izleyeceğiniz epoksi masa örnekleri başlıklı videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.