Diamond Epoksi Logo

Teras Su İzolasyonu

epoksi zemin kaplama

Teras epoksi kaplama masa,sandalye ve yaya trafiğinin yoğun olduğu teraslarda kullanılır. Teras epoksi kaplama yekpare bir ürün olduğundan su yalıtımı yapar. Aynı zamanda sağlam bir kaplama malzemesi olduğundan ötürü yıpranma,deforme yapmaz uzun ömürlüdür. Teras epoksi kaplama Terasa görsel açıdan estetik katar. Renk seçenekleri sınırsız olup, istenirse şeffaf olarak ta uygulanabilir. Temizlenmesi kolay ve pratiktir.

Teras epoksi kaplama su yalıtımı (su izolasyonu) ve terasların estetik görünmesini sağlamak amacı ile yapılan açık alan orta sınıf epoksi kaplama çeşididir. Teras epoxy kaplama her türlü doğa koşullarına dayanımlı (sıcak, soğuk, buzlanma,çözülme) su geçirimsiz yaya, masa ve sandalye trafiğine uygun kaplamadır.
Tamir, tadilat, kırım gibi masraflı zaman alıcı işlere gerek kalmadan teraslardaki su sızıntılarını önlemek amacı ile zaman tasarrufu sağlayan ve daha ekonomik uygulanan teras epoksi kaplama kullanılır. Teraslarda kullandığımız epoksi kaplamalar alifatik epoksi katagorisinde olan epoksi reçinelerdir. Alifatik ve poliüretan kadar esnek yapısı olan bu epoksi reçineler ile yapılan teras epoksi kaplamalar teras beton plağının hareketlerine uyum sağlayarak esner ve hareketlenmeleri tolore eder.
Epoksi reçineler su geçirimsiz olduğu gibi su buharı, nem geçirimsiz kaplamalardır. Bu yüzden teraslarda su yalıtımı olarak kullanılacak epoksi teras kaplamalarının uygulanacağı teras beton katmanlarının kuru olması gerekmektedir.

Bu nedenle su yalıtımı amaçlı yapılacak teras epoksi kaplamanın yapım zamanı olarak en ideal ayların temmuz- ağustos yaz mevsiminin tercih edilmesi en önemli detaydır.
Teraslardaki su kaçağı, su sızıntısı problemleri teras epoksi kaplama ile sona erecektir. Fiziksel darbe görmediği ve Çok ciddi dinamik-statik oynamalar olmadığı taktirde uzun yıllar hizmet verir. Tamiri mümkün olup, temizliği kolay olan teras epoksi kaplamalar aynı zamanda şık ve estetik olduklarından dolayı tercih sebebidir.
Teras epoksi zemin kaplamalarının ek yerleri (derz) yoktur. Teras zeminini tek parça hale getirir (Bohçalama) bu sayede geçirimsizlik sağlar.
Teras epoxy uygulaması ustalık ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Teras epoksi kaplama uygulamasından önce teras zemininde alt yapı çalışmaları yapılmalı yapılan alt yapı çalışmaları eksiksiz olarak detaylandırılmalıdır.
Teras epoksi zemin kaplama uygulamalarında kaymazlık güvenli yürüyüş güvenli kullanım çok önemlidir. Bu sebeple şirketimiz teras epoksi kaplama uygulamalarında kaymazlık sağlayan aynı zamanda UV direnci olan epoksi reçineler kullanmaktadır.
Teras epoksi kaplama ile teraslarınız eskisinden daha şık ve estetik, ayrıca sorunsuz, kullanımı güvenli, size bir telefon kadar 0552 386 68 68 yakınız. Teras epoksi kaplamalarının m2 fiyatları terasın büyüklüğü ile orantılıdır. Bu tür uygulamalarda metraj çok önemlidir. Metraj çoğaldıkça m2 maliyet fiyatları ucuzlar. 10m2’lik teras epoksi kaplaması 5 iş günü içerisinde tamamlanırken 500m2’lik teras epoksi zemin kaplaması da 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Epoksi kaplama fiyatlarının m2 maliyet fiyatları bu nedenle değişkenlik göstermektedir. Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Sayılan bu faydalı bu özelliklere sadece sanayi alanında değil, konforlu kullanışı ve sağlam yapısı ile evlerde de oldukça popülerleşen bir zemin kaplama türü olmuştur. Epoksi boyanın renk seçeneklerine bakılacak olursa, oldukça az seçenek olduğu görülecektir. Epoksi boyada en çok kullanılan renkler gri renk, bej ve açık mavidir. Epoksi zemin kaplama; uzun ömürlü olması sebebi ile zemin kaplama seçenekleri içerisinde en tasarruflu olanlarıdır. Çünkü en başta sağlanan şık tasarım ve temiz zemin, yapısını uzun yılar koruyacaktır. Bu sebeple evinizde ya da iş yerinizde hayal ettiğiniz dekorasyonu uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilmeniz mümkün.